صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار


صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار

صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار برای پیاده سازی صحیح قوانین حاکم بر طراحی، ساخت، مونتاژ و بازرسی دیگ بخار و مخازن تحت فشار و قطعات آنها در طول ساخت و ساز می باشد. در سال ۱۹۱۶ کمی پس از انتشار ASME BPVC  به شرکت هایی در صنعت تجهیزات فشار که  سیستم کنترل کیفیت آنها با استاندارد ها مطابقت داشت گواهی نامه ارائه می شد. امروزه نیست شرکت های تست و بازرسی با صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار و دیگ های بخار کیفیت و ایمنی را برای کارگران و کارفرمایان ارائه می دهند.

صاحبان مخازن تحت فشار برای اطمینان از آن اینکه مخازن به صورت امن مورد استفاده قرار می گیرند نیاز به بازرسی ، تعمیر و نگهداری موثر از دیگ های بخار و آبگرم را دارند. مسئول ایمنی دیگ های و مخازن موظف است توسعه، مستند سازی، اجرا و ارزیابی سیستم های بازرسی مخازن تحت فشار و روش های بازرسی که الزامات مربوطه را برآورده می کند را انجام دهد.

این سیستم ها و روش ها معمولا شامل موارد زیر است:
سازمان ها و گزارشات از ساختار برای پرسنل بازرسی

مستندات و نگهداری از روش های بازرسی و تضمین کیفیت
مستندات و گزارش نتایج بازرسی و آزمون
اقدامات اصلاحی در مورد نتایج بازرسی و آزمون
ممیزی های داخلی برای انطباق با کتابچه راهنمای بازرسی کیفیت تضمین
بررسی و تصویب نقشه ها، محاسبات طراحی و خصوصیات برای تعمیرات، تغییرات

صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار : بازرسی چشمی

بازرسی چشمی دقیق از مهم ترین روش پذیرفته شده جهانی در بازرسی است هرچند، این امر نیاز به ورود به مخزن دارد، که خود خطراتی را برای پرسنل بازرسی به همراه دارد و همچنین نیاز به یک دوره از سرویس خارح کردن مخزن که بر روی بهره وری تاثیر می گذارد را دارد.  با استفاده از روش NDT پیشرفته نیاز برای بازرسی چشمی داخلی می تواند کاهش یابد، یا به طور بالقوه برداشته شود.  این روشNDT  شامل موارد زیر می باشد.

  1. نقشه برداری خوردگی
  2. اندازه گیری ضخامت التراسونیک و تشخیص عیب
  3. غربالگری MFL
  4. بررسی مغناطیسی ذرات برای ترک ها و سایر ناپیوستگی دراز

پیشرفت های مربوط به نقشه برداری خوردگی توسط سیستم های خودکار که می تواند در سایت و در شرایط سخت استفاده شود امکانات جدیدی را برای مدیریت موثر عروق مخازن تحت فشار را باز کرده است.

صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار : نرخ خوردگی

تعیین نرخ خوردگی کلید محاسبه زندگی کاری بین بازرسی و تعمیرات است.  با استفاده از ابزار های نقشه برداری خوردگی از تغییرات ضخامت دیواره در طول زمان می توان به عنوان مبنایی برای این محاسبه استفاده کرد.

نرخ خوردگی ممکن است از اطلاعات جمع آوری شده توسط مالک بر روی مخازن ارائه برای خدمات یکسان یا مشابه محاسبه می شود.

شرکت نیک بینش کارن با سال ها سابقه در زمینه ی بازرسی مخازن تحت فشار و صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار فعالیت می کند تا با ارزیابی دقیق کیفیت و ایمنی، کار با دیگ ها و مخازن بخار را تضمینن کند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =